0

Ф инландия спечелиха историческа първа олимпийска титла в хокей на лед при мъжете. "Суоми" стигна до пълен обрат във финалната среща на олимпийския турнир в Пекин 2022 срещу Руския олимпийски комитет и стигна до исторически успех с 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).

Хокеистите на Руския олимпийски комитет поведоха с 1:0 още в 7-ата минута. Тогава гол вкара Михаил Григоренко. Попадението стана факт точно 17, секунди, след като руските хокеисти използваха численото си преимущество.

Отборът на Финландия изравни резултата 1:1 в 23-ата минута на мача. Виле Покка получи пас на синята линия и стреля към вратата, а Саку Мяеналанен се бореше пред вратата и закри видимостта на вратаря Иван Федотов. Шайбата влезе в близкия ъгъл.

Финландия реализира победния гол в началото на третата част. Марко Антила атакува и стреля от синята синия, Ханес Бьорнинен отклони шайбата със стика си и хвърли в екстаз всички от отбора си.

Финландия става седмата държава със злато от олимпийски игри в хокея на лед при мъжете. Освен това Финландия е и най-малката по население страна, която стига до този триумф.